Preko spletnega obrazca prijavite otroka v šolo plavanja, ki poteka v bazenu Cerkno.

Facebook

Plavalni klub Cerkno

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA DEČKE IN DEKLICE – MARIBOR 2019

Datum: Ponedeljek 4 Februar 2019

Od petka, 1.2.2019 pa do nedelje  3.2.2019 je na olimpijskem bazenu v Mariboru potekalo državno prvenstvo za dečke in deklice.

Tekmovanja se je udeležilo 226 plavalcev iz 26 slovenskih klubov. PK Cerkno je na tekmovanju imel tri plavalce: ANA PRIMOŽIČA ter KLARO in TJAŠO MOČNIK, ki so opravili 17 startov in v šestnajstih odplavanih disciplinah postavili osebne rekorde in po napredku so daleč pred vsemi ostalimi klubi v Sloveniji.

Najboljši posameznik tekmovanja je bil AN PRIMOŽIČ, ki si je priplaval tri finalne nastope. Na 50 m prsno in 100 m prsno je plaval v finalu A in osvojil 6.mesto na 100 m prsno in sedmo na 50 m prsno.   Na 200 m prsno pa je v finalu B osvojil drugo mesto.

KLARA MOČNIK je prav tako plavala v treh finalih in sicer 400 m prosto, 200 m prosto in 100 m delfin.

Na 400 m prosto je v finalu B osvojila osmo mesto, na 200 m prosto šesto in bila tretja v mlajšem letniku ter na 100 m delfin sedmo mesto.

TJAŠA MOČNIK v finalu ni nastopila, vendar je v vseh odplavanih disciplinah pokazala ogromen rezultatski napredek. Najbolj se je približala finalu v disciplini 200 m hrbtno, kjer je bila rezerva.

Vsem trem pa pohvala za vse dobre rezultate in uvrstitve!