Preko spletnega obrazca prijavite otroka v šolo plavanja, ki poteka v bazenu Cerkno.

Facebook

Plavalni klub Cerkno

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA ML.DEČKE IN DEKLICE 2019

Datum: Torek 12 Februar 2019
    V Mariboru je od 9.2. do 10.2.2019 potekalo plavalno državno prvenstvo za najmlajše kategorije..

Dva dneva napetih bojev za točke in odličja na DP za ml.dečke in deklice v Mariboru je prineslo odlične rezultate za cerkljansko ekipo.

Naših šest plavalcev: TAJA PRIMOŽIČ, ZALA MOČNIK, JANJA LAPANJE, JONAS LAPANJE, JANŽ MAGAJNE in TADEJ ZELENC je med 258 plavalci iz 26 slovenskih klubov opravilo 27 štartov in pri tem postavilo 23 osebnih rekordov.

Nauspešnejša plavalka je bila TAJA PRIMOŽIČ, ki je v šestih odplavalnih disciplinah petkrat stala na zmagovalnem odru in sicer je bila kot plavalka mlajšega letnika zmagovalka na 200 m in 400 m prosto ter trikrat srebrna in sicer na 100 m delfin, 50 m prosto in 100 m prosto. V disciplini 50 m delfin je osvojila četrto mesto.

Tudi vsi ostali plavalci so deležni pohval; JONAS LAPANJE pa zasluži pohvale za disciplino 200 m prsno, kjer je osvojil 28. mesto absolutno, čeprav je dve leti mlajši.